логото
Внатрешна пумпа
Дома> Производи > Внатрешна пумпа
  • https://www.sbmc.com.cn/upload/img/gf.jpg
  • Вградена пумпа GF

Вградена пумпа GF

GF is a vertical inline pump, compliant with JB/T6878.1-93 on label, performance and dimension.

Преземи PDF

Контактирајте не

Вградена пумпа GF
  • апликација
  • Карактеристика на дизајнот
  • Модел и параметар
  • Материјал на градежништво
  • Инсталација цртеж

Пумпање

Acid and caustic liquid
Oxidizer corrosive liquids
Раствор на сол

апликација

петрохемиски
Хемиски
Централа
Pulp paper  
Nonferrous smelting process
Прехранбената индустрија
Flue gas desulfurization
Отстранување на прашина  
Синтетичко влакно

Контактирајте нѐ

Производи Листа

Хемиска пумпа
Магнетна погонска пумпа
API Центрифугални пумпи
Внатрешна пумпа
Кашеста пумпа
Пумпа за самовшмукување
Пумпа за завртки
Вентил
Цевка
Дијафрагма пумпа

Контактирајте нѐ